Piórnik z wyposażeniem – dlaczego to dobry wybór?

Kompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem, w szczególności gdy mowa o pierwszaku, który sam nie jest pewien, czego będzie potrzebował w szkole. Piórnik z wyposażeniem może być wówczas dużym ułatwieniem – w środku znajduje się wszystko, co może przydać się młodemu uczniowi, a rodzic nie musi samodzielnie kompletować niezbędnych przyborów. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze takiego piórnika i kiedy jest to dobry pomysł?

Piórnik z wyposażeniem na pierwsze lata nauki w szkole

Piórniki z wyposażeniem są szczególnie polecane dla najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Ponieważ nie mają oni żadnego doświadczenia, nie wiedzą jeszcze, z jakich artykułów rzeczywiście będą aktywnie korzystać. Sami rodzice także często nie mają co do tego pewności, dlatego wybierając piórnik z wyposażeniem, oszczędzają sobie wątpliwości przy wyborze poszczególnych artykułów papierniczych i plastycznych. Wyposażone piórniki to dobry wybór także dla rodziców, którzy nie mają zbyt dużego obeznania wśród tego rodzaju artykułów, więc ich samodzielny wybór mógłby okazać się trudny.

Piórniki z wyposażeniem, szczególnie rozkładane modele dwu i trzykomorowe pełne kolorowych flamastrów i kredek, to jedne z ulubionych akcesoriów dzieci wybierających się do szkoły. Różne znajdujące się w nich przybory sprawiają, że kilkulatki nie mogą się doczekać, aż usiądą w szkolnej ławce i wreszcie będą mogły ich użyć. Warto jednak pamiętać, że im więcej wyposażenia, tym cięższy będzie piórnik, a jego waga może mieć duży wpływ na ostateczną wagę całego plecaka.

Wzornictwo piórników dla dzieci

Wśród dziecięcych piórników z wyposażeniem dostępna jest cała masa modeli na licencji z podobiznami bohaterów kreskówek i filmów, za którymi przepadają maluchy. Poza nimi w sklepach znaleźć można także duży wybór uniwersalnych wzorów i motywów jak na przykład uwielbiane przez kilkuletnich chłopców rakiety kosmiczne przemierzające przestrzeń pomiędzy planetami, albo urocze jednorożce szczególnie przypadające do gustu dziewczynkom.

Wybierając wzór piórnika dla dziecka, warto pamiętać, że maluchy szybko wyrastają z motywów takich, jak na przykład bohaterowie kreskówek. Wysokiej jakości piórnik jest w stanie przetrwać nawet trzy lata nauki w szkole, jednak niewiele kilkulatków przez tak długi czas chce nosić przy sobie te same dziecięce wzory. Z drugiej strony nie oznacza to, że wzór piórnika należy wybierać samodzielnie – ponieważ to dziecko będzie z niego korzystać, warto zapytać je o zdanie i zaakceptować jego decyzję.

Na co zwracać uwagę, wybierając piórnik z wyposażeniem?

Piórniki z wyposażeniem to bardzo różnorodne modele, które różnią się między sobą wzorem, rozmiarem, kształtem, materiałem, czy artykułami, które znajdują się w środku. Za jedno z pierwszych kryteriów wyboru często podaje się rozmiar i wagę piórnika. Jeśli będzie zbyt duży, może zajmować sporo miejsca w plecaku i sprawiać, że jego spakowanie będzie trudne. Ciężki piórnik natomiast dodatkowo obciąży plecak, a więc i plecy kilkulatka.

Kolejna ważna kwestia to pojemność piórnika, ilość znajdujących się w nim komór i przegródek. W pierwszych klasach szkoły podstawowej niezbędne będą różne akcesoria papiernicze i plastyczne, których pomieszczenie może wymagać dwu, a nawet trzykomorowego piórnika.

Piórniki z wyposażeniem mogą posiadać wewnątrz różne przybory. Jeszcze przed zakupem warto sprawdzić, czy jest wśród nich wszystko, co niezbędne. Ważna jest także jakość wyposażenia – twarde kredki ze słabym kolorem zniechęcą dziecko do rysowania, a gumka, która nie ściera śladów ołówka, prawdopodobnie będzie wymagała wymiany.