Jak zacząć udzielać korepetycji?

Jesteś młodym studentem i potrzebujesz gotówki? Jeśli uważasz, że świetnie sprawdzisz się w nauczaniu innych, młodszych uczniów np. szkoły podstawowej to wypróbuj korepetycje. Korepetycje to jeden z najprostszych pomysłów na zdobycie dodatkowej gotówki.

O korepetycjach

Korepetycje polegają na nauczania z przedmiotów szkolnych takich jak:

 • j. angielski,
 • j. niemiecki,
 • matematyka,
 • j. polski,
 • fizyka,
 • historia.

Jak zacząć udzielać korepetycji nie posiadając doświadczenia?

Korepetycje polegają na kontakcie z drugą osobą, więc wymagają skupienia i na skupieniu efektywności zajęć, nie należy się na początku skupiać na zarobionych pieniądzach. Korepetycji można udzielać indywidualnie w domu. Zajęcia nie muszą być identyczne jak w szkole, możesz obrać swój sposób na naukę tak, aby dziecko się nie zniechęciło. Zaproponuj dziecku zajęcia kreatywne i ciekawe, które mogą uczyć go poprzez zabawę. Dzięki temu nawet trudna matematyka może zostać zrozumiana z lekkością.

Jak rozpocząć udzielanie korepetycji ?

 1. Szukaj uczniów, zamieść ogłoszenie w miejscu gdzie dzieci same ciebie zauważą. Może porady z takich portali jak www.szukajpracy.pl okażą się pomocne?
 2. Na początek nie udzielaj zajęć w większej ilości dzieci, na początek jedno dziecko wystarczy.
 3. Cenę dostosuj do swoich umiejętności, nie zawyżaj jej.
 4. Dany temat wytłumacz na kilka sposobów, tak aby dziecku było łatwo dostosować do siebie swój poziom nauczania,
 5. Regularnie sprawdzaj wiedzę, którą nauczasz,
 6. Skup się na jakości zajęć, niż na licznie uzyskanych środków.

Dlaczego udzielanie korepetycji jest dobrym pomysłem?

Udzielanie korepetycji jest typem pracy, która pozwala na dowolność jakich usług oferujesz. Sam wybierasz z jakimi osobami będziesz pracować mam na myśli wiek dziecko i rodzaj szkoły. Wiesz jakich zarobków masz się spodziewać. Korepetycje mogą być twoim dodatkowym źródłem dochodu, który możesz wykonywać po swojej stałej pracy. Z tym wymienionymi zaletami wiąże się oczywiście duża elastyczność pracy. W tym przypadku nie musisz się również obawiać o bezpieczeństwo braku zapłaty , w tym wypadku możesz ustalić zapłatę z góry, czyli po np. 60 minutowej nauce.

Jakimi cechami powinien się wyróżniać korepetytor?

Korepetytor powinien być cierpliwy, komunikatywny, precyzyjny, opiekuńczy. Pamiętajmy, ze udzielanie korepetycji nie jest dla każdego, a sam korepetytor powinien wykazywać się wiedzą i umiejętnościami ich przekazywania. Również też pamiętaj, że udzielenie korepetycji nie urządzi cie zaraz milionerem, to zajęcie, które będziesz prowadzić dodatkowo. Cena za udzielane korepetycje za godzinę wykonywania zajęć wynosi mniej więcej od 40 złotych do 100 złotych za godzinę.