Wiedza zamknięta w walizce – czyli jak zainteresować ucznia lekcją fizyki? Sprawdź narzędzia dydaktyczne do nauki fizyki od Janmar!

„Moją pasją jest nauczanie” – to zdanie, które często słyszymy z ust nauczycieli. Realizacja tej pasji może być jednak trudna, tym bardziej, jeżeli mamy do czynienia z klasą, która jest średnio zainteresowana omawianym tematem. Jak wywołać na lekcji fizyki dyskusję tak gorącą, by uczniowie z niecierpliwością czekali na kolejne zajęcia? Zadbaj o dobre wyposażenie szkolnej pracowni, dzięki czemu w trakcie przeprowadzanych eksperymentów ukażesz, jak omawiane zjawisko przebiega w praktyce!

Nauka fizyki w szkole podstawowej i średniej

Piętą achillesową przedmiotów ścisłych jest ich nauczanie poprzez teorię, a nie praktykę – uczniowie poznają informacje na temat praw fizyki, jednak najczęściej nie mają okazji, by zobaczyć tu, teraz i na realnym przykładzie, jak dane zjawiska przebiegają. Jedną z najskuteczniejszych technik edukacyjnych jest nauka poprzez zabawę – warto więc zadbać o to, by każda lekcja biologii, chemii czy fizyki była dla ucznia nie tylko obowiązkiem, ale właśnie zabawą i okazją do dowiedzenia się czegoś ciekawego o otaczającym go świecie. W jaki sposób zainteresować uczniów lekcją fizyki? Wszystko, czego potrzebujesz, mieści się w poręcznej walizce!

Fizyka w walizce – szkolne pomoce dydaktyczne dla nauczyciela fizyki

Fizyka w walizce to seria produktów dydaktycznych – walizek, których zawartość służy lepszemu zrozumieniu określonych zagadnień z dziedziny fizyki. W skład zestawu edukacyjnego wchodzą także karty pracy z opisami doświadczeń, które nauczyciel może przeprowadzać w trakcie zajęć przy wykorzystaniu dołączonych narzędzi. Wszystkie elementy zestawu zamknięte są w estetycznej walizce i zabezpieczone przed uszkodzeniem w trakcie transportu pianką z tworzywa sztucznego.

Cała seria składa się z ośmiu walizek – nie nie ma jednak konieczności jednoczesnego kupowania wszystkich z nich więc szkoła lub nauczyciel może kupić osobno interesujący go produkt. Jakie konkretnie pomoce naukowe możemy znaleźć we wnętrzu opisywanych walizek? FIZYKA W WALIZCE 8: MAGNETYZM, ELEKTROMAGNETYZM to zestaw, dzięki któremu uczniowie zrozumieją zasady działania pola magnetycznego, a także czym jest indukcja elektromagnetyczna. W walizce znajdziemy między innymi magnesy sztabkowe, kompasy kartograficzne, paramagnetyczny pierścień aluminiowy oraz opiłki żelazne, niezbędne przy przeprowadzaniu doświadczeń z magnesem. Każdy zestaw zawiera kilkadziesiąt elementów a ćwiczenia w dołączonych do niego kartach zadań, są dopasowane do aktualnego programu nauczania. Co zawierają pozostałe walizki? Dowiesz się, odwiedzając stronę dystrybutora opisywanych zestawów!

Janmar.pl – sklep z pomocami dydaktycznymi do szkół i przedszkoli

Firma Janmar od prawie trzech dekad zajmuje się dystrybucją materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych. Warto zapoznać się z ofertą wspomnianej firmy, nawet jeżeli nie szukamy konkretnego produktu a po prostu inspiracji do prowadzenia ciekawych zajęć. Na stronie www.janmar.pl znajdziemy zarówno pomoce dydaktyczne dla rodziców, jak i nauczycieli uczących w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich.