Jak zmienić swoje życie na lepsze.

Prawdopodobnie nie raz bywało w twoim życiu tak że kładąc się spać czułeś że nie wykorzystałeś tego dnia tak jak byś tego chciał, zwłaszcza jeśli jesteś nastolatkiem, osobą młodą, ambitną i twoja przyszłość nie jest ci obojętna tak jak u 90% pozostałych osób, kiedy założyłeś sobie na dzień dzisiejszy jakiś cel i przez lenistwo i brak samodyscypliny go nie zrealizowałeś. Każdy człowiek zna uczucie które opisałem powyżej, oprócz osób które nie stawiają sobie żadnych celów te osoby siłą rzeczy nie są w stanie nic osiągnąć z reguły to właśnie jest ta grupa która nie myśli zbytnio o swojej przyszłości. My skupimy się na tych osobach które chcą, ale z jakiegoś powodu nie mogą się zmobilizować, zadaj sobie wtedy pytanie skąd się bierze ten brak motywacji, być może stąd że po powrocie np. ze szkoły kładziesz się od razu do łóżka, być może stąd że odkładasz to na jutro a być może jesteś uzależniony od jakiegoś serialu i każdą wolną chwilę poświęcasz na oglądanie.

Aby zmienić się i swoją codzienność najpierw musimy wiedzieć nad czym konkretnie pracujemy, i dobrym pomysłem jest uporządkowanie swojego życia twardymi zasadami spisanymi np. na zwykłej kartce. Załóżmy że jest sobie osoba o imieniu X i pan X stwierdził że od jutra zacznie trenować, zrobi jakieś brzuszki, przysiady bądź pójdzie pobiegać, ponadto marzy mu się prowadzenie własnego sklepu internetowego więc jutro wieczorem zacznie działać w kierunku tego realizacji. Następnego dnia pan X stwierdza że trening nie ma sensu bo mało dzisiaj zjadł więc i tak nie da z siebie wszystkiego, ale za to wieczorem będzie pracował nad sklepem internetowym, przychodzi wieczór i nagle pan X doznaje zwątpienia i przytłoczenia bo przecież żeby otworzyć sklep to na pewno jest masa pracy i wgl. jemu to sie i tak na pewno nie uda, więc włącza komputer i gra sobie w GTA… tak mija mu cały wieczór i kolejne dni. Pan X jest przykładem który bardzo często można przełożyć na osoby w życiu realnym, przy treningu problemem jest jego mózg który podświadomie szukał wymówek żeby tylko mógł się iść położyć do łóżka, tak właśnie działa nasz mózg, kto chce szuka sposobu kto nie chce szyka powodu, tymi słowami powinniśmy się kierować WSZYSTKO jest możliwe do zrealizowania ale samo się nic nie zrobi, pan X usiadł do komputera i od razu chciał założyć sklep inetrnetowy co go przytłoczyło, bowiem takie plany jak ten wymagają czasu, trochę by wypadało poczytać, dowiedzieć się jak to wszystko działą, i właśnie tak powinien on sobie był rozplanować pracę, najpierw poświęcić 3-5 dni na naukę i rozeznanie się żeby wiedział z czym to się je, od razu przestał by czuć się przez to przytłoczony, to tzw. małe kroczki. I tutaj wrócimy do pana X2 który wie jak zarządzać swoim czasem i potrafi korzystać z potęgi 21 wieku.

Pan X2 jest osobą która codziennie pracuje do 16 godziny, poza pracą prowadzi sprzedaż ciuchów online jako dodatkowe źródło dochodu, czy ma czas na to żeby otworzyć jeszcze jeden sklep? jasne że tak, i jak on znajduje na to czas? otóż ma żelazną zasadę że biznes przed przyjemnością i ustalił że na przyjemności typu telewizor albo granie w gry komputerowe ma czas dopiero po godzinie 21 a w dni wolne od pracy po godzinie 18, w ten sposób tworząc żelazną nietykalną zasadę zapisaną na kartce sprawił że jego mózg przestał szukać przerw od pracy albo wymówek w postaci zaglądnięcia w telefon albo włączenie telewizora, takie zasdady ludzie mogą stosować pod różnymi postaciami, pamiętaj o tym że sukces wymaga czasu i pracy samo się nic nie zrobi, możesz albo siedzieć cały dzień przed TV albo realizować swoje cele, to ten prosty wybór odsiewa ludzi szczęśliwych od tych których opisałem na początku artykułu, ciężka praca przynosi efekty i poczucie spełnienia Elon Musk żeby założyć teslę pracował przez 16h 7 dni w tygoniu, sam tak mówi, on wcale nie miał szczęścia a to praca przyniosła mu efekty, praca uszlachetnia codziennie staraj się być lepszy o 1% niż wczorajszy ty, podnoś swoją wartość poprzez pracę zamiast cały dzień leżeć.

Oczywiście na przyjemności również trzeba znależć czas ale co za dużo to niezdrowo.