Pracowite ferie

W czasie ferii młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie – uczestnicy projektu „Praktyka czyni mistrza – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno – Hotelarskiego w Bełchatowie” rozpoczęli realizację staży w wymiarze po 150 godzin każdy:
- w zakresie – zajęcia barmańskie i kelnerskie – w Hotelu Wodnik na Słoku k/Bełchatowa,
- w zakresie  - grafika komputerowa – w D.H.R. KONTAKT w Bełchatowie.
Staże zawodowe pozwolą uczniom doœwiadczyæ specyfiki pracy w poszczególnych branżach, zdobyć praktykę i poznać oczekiwania potencjalnych pracodawców.
Młodzież ma  możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy, którą zdobywa na zajęciach specjalistycznych.  
Staże z zakresu - procesy logistyczne z elementami obsługi klienta będą realizowane w czasie wakacji w firmie PINAKOLADA Sp. z o.o. (BRICOMARCHE).

 

Czytaj więcej: Pracowite ferie

Projekt Praktyka Czyni Mistrza

 

 

Uczniowie biorący udział w projekcie pn. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno – Hotelarskiego w Bełchatowie” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego korzystają już z zajęć w nowo doposażonych pracowniach.
Pracownia technika organizacji reklamy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie wzbogacona została w dwa laptopy, urządzenie wielofunkcyjne, projektor komputerowy z okablowaniem, wielkoformatową drukarkę - ploter oraz wszechstronne oprogramowanie do projektowania graficznego CorelDRAW Graphics Suite X8 i program QuarkXPress, który umożliwia projektowanie wszelkiego rodzaju materiałów drukowanych, edycję grafiki z możliwością użycia tzw. "nieniszczących filtrów" czy oferuje narzędzia do tworzenia zakodowanych graficznie informacji w postaci kodów QR. Urządzenia i programy komputerowe wykorzystywane są do prowadzenia specjalistycznych zajęć z grafiki komputerowej.
Zakup pomocy dydaktycznych w 100% pokryty jest ze środków UE.
Wszystkie zakupione pomoce dydaktyczne są zgodne z katalogiem Ministerstwa Edukacji Narodowej czyli rekomendowanym wyposażeniem pracowni przygotowanym dla 190 zawodów z klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego w oparciu o nowe podstawy programowe kształcenia w zawodach. Przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia w naszej szkole.

Wyjazd studyjny do Centrum Handlowo - Logistycznego "Ceramika Paradyż"

W dniu 20.12.2016 r. dwunastoosobowa grupa młodzieży technikum logistycznego wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Centrum Handlowo-Logistycznego  „Ceramika Paradyż” w Tomaszowie Mazowieckim. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia obiektów magazynowych firmy, spotkania z pracownikami oraz poznania procesów dystrybucyjnych wraz z niezbędnymi środkami technicznymi takimi jak suwnice, układnice, przenośniki czy wózki widłowe.
Opiekunami wycieczki były Irmina Wojciechowska i Maria Kaczmarek.

Wycieczka do hotelu Andel's

W dniu 16.12.2016 odbył się wyjazd studyjny w ramach projektu unijnego „Praktyka czyni mistrza” do hotelu Andel`s w Łodzi.
Dwunastoosobowa grupa młodzieży technikum żywienia i usług gastronomicznych miała okazję zapoznać się ze strukturą i funkcjonowaniem hotelu. W czasie pobytu uczestnicy wyjazdu poznali zasady organizacji bankietów dla firm, usług dodatkowych dla gości hotelowych oraz charakterystykę room  serwise.  W trakcie zwiedzania mieli okazję zobaczyć sale bankietowe oraz apartamenty hotelowe. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Opiekunami wycieczki były  Aneta Rawicka i Wiesława Konieczna.

Czytaj więcej: Wycieczka do hotelu Andel's

Wycieczka do firmy EMERSON Polska

 

09.12.2016r. odbyła się wizyta studyjna w ramach projektu "Praktyka czyni mistrza - specjalistyczne zajęcia
i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno - Hotelarskiego w Bełchatowie".
Młodzież biorąca udział w zajęciach - "grafika komputerowa" odwiedziła firmę EMERSON Polska w Piotrkowie Tryb.
Celem wizyty było poznanie zasad funkcjonowania i specyfiki pracy firmy poligraficznej. Uczniowie zobaczyli
park maszynowy składający się z maszyn drukujących, maszyn do produkcji etykiet, formularzy, krajarek, gilotyn
 i innych.Poznali pracę grafików komputerowych.

Czytaj więcej: Wycieczka do firmy EMERSON Polska

Harmonogramy zajęć do projektu - semestr II (2)

Harmonogramy zajęć specjalistycznych w ramach projektu "Praktyka czyni mistrza - specjalistyczne zajęci i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum  Ekonomiczno - Hotelarskiego w Bełchatowie" w II semestrze:

- grafika komputerowa,

- kelner, barman gr.1,

- kelner, barman gr.2,

- logistyk gr.1,

- logistyk gr.2.

Harmonogram kursu unijnego

W ZSP nr 4 w Bełchatowie rozpoczęły się już zajęcia specjalistyczne:

- Grafika komputerowa,

- Zajęcia barmańskie i kelnerskie,

 - Procesy logistyczne z elementami obsługi klienta

w ramach projektu "PRAKTYKA CZYNI MISTRZA - specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno - Hotelarskiego w Bełchatowie".

Przedstawiamy szczegółowy harmonogram dla poszczególnych grup:

Czytaj więcej: Harmonogram kursu unijnego

Projekt dla naszych uczniów pt. Praktyka czyni mistrza ...

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie rozpoczęła się  rekrutacja do projektu „Praktyka czyni mistrza - specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno - Hotelarskiego w Bełchatowie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Załączniki: 1, 2, 3, 4, 5.
Plakat na temat projektu: zobacz / Informacja o projekcie: zobacz

Czytaj więcej: Projekt dla naszych uczniów pt. Praktyka czyni mistrza ...