Kurs kelnerski - druga edycja

  

9 listopada w szkole odbyła się druga edycja Kursu kelnerskiego. Przeszkolona została kolejna 15-osobowa grupa młodzieży. Kurs prowadził Pan Jan Jakimowicz ze Stowarzyszenia Kelnerów Polskich. Uczniowie poznali tajniki obsługi gościa. Szkolenia prowadzone są w bardzo profesjonalny sposób w formie warsztatów. Przed nami kolejne.... W kursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkoły, bez względu na zawód. Zainteresowanych zapraszam 

Beata Duralska

Galeria zdjęć - pobierz

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI!!!

Dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej Szkoły

- w ramach akcji „Podziel się”.

Zbieramy:

• artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia

(makarony, mąka, ryż, olej, dżemy, konserwy itp.),

• środki czystości, kosmetyki.

Prosimy zwracać uwagę na termin przydatności.

Zbiórka trwa do 13. XII.

Produkty przynosimy do gabinetu Pani Pedagog (209)  lub do sali 208.

Dla darczyńców punkty dodatnie!

Konsultacje

Wszystkich rodziców naszych uczniów zapraszamy 

w dniu 15.11.2018r. (czwartek) o godz. 17.00 

na konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.

Rodziców uczniów klas maturalnych zapraszamy w tym dniu

na zebrania z wychowawcami klas na godz. 17.00.

Uwaga

Dyrekcja i rada pedagogiczna ZSP Nr 4 w Bełchatowie zapraszają rodziców uczniów naszej szkoły na szkolenie „Jak uchronić dziecko przed narkotykami-dopalaczami”, które odbędzie się 15.11.2018r. o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej. Szkolenie poprowadzi przedstawiciel Straży Miejskiej w Bełchatowie.

100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

   

W piątek, 9 listopada 2018 r., społeczność naszej szkoły uczciła 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu narodowego. W ten sposób wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podobne wydarzenie odbyło się w ponad 24. Tysiącach szkół i przedszkoli.

                 Następnie uczniowie z klas 1 l, 1 dg, 1 hf, 2 lr, 2 hf, 2 ad, 4 af i 4 lr przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący drogi Polaków do niepodległości.   

Zobacz galerię - pobierz

Olimpiada języka niemieckiego

       

9 listopada 2018 siedmioro uczniów ZSP nr 4 w Bełchatowie wzięło udział w szkolnym etapie 42. Olimpiady Języka Niemieckiego, której głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych w Łodzi. Finał w marcu , a dzisiaj uczniowie oddawali swoje prace z uśmiechem. Życzymy im radości również podczas ogłoszenia wyników.  TRZYMAMY KCIUKI!

List MEN

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców - pobierz

 

Komunikat

       Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie informuje, że dzień 12.11.2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

                    

Nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia" S. Żeromskiego. To polskie społeczne przedsięwzięcie propagujące znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, dlatego  8 listopada 2018 nauczycielki: Renata Forusińska, Ewa Mordalska, Aneta Rawicka, Beata Szydłowska i Jolanta Wereszka  głośno czytały wybrane fragmenty „Przedwiośnia" uczniom ZSP4 w Bełchatowie. Młodzież wysłuchała urywków z trzech części utworu,  by tuż przed uroczystymi obchodami  100- lecia Odzyskania Niepodległości , dostrzec problemy, przed którymi stało ówczesne młode państwo polskie i docenić posiadaną przez Polskę suwerenność.

Równolegle w tym czasie w szkole w sali telewizyjnej odbywała się projekcja frag. filmu „Przedwiośnie" w reż. F. Bajona,  którą oglądały wybrane klasy wspólnie z p. Moniką Tokarek.

Inicjatorkami przedsięwzięcia na terenie szkoły były nauczycielki języka polskiego, tj. Dorota Ejme, Ewa Mordalska, Monika Tokarek i Jolanta Wereszka.

Czytaj więcej: 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

NAGRODA ZA ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO

    

 7.11.2018r.  w naszej szkole odbyła się  finałowa gala VII edycji konkursu "ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY".

Wzięło w niej udział 39 uczniów wyłonionych  spośród 229 uczestników  eliminacji szkolnych. Finaliści musieli się zmierzyć z testem jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań. Rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż aż 6 uczniów uzyskało taki sam wynik. Niezbędna więc była dogrywka.

A warto było walczyć do końca, gdyż gra toczyła o wysoką stawkę, czyli I nagrodę w postaci bezpłatnego kursu na prawo. Otrzymała ją uczennica ze szkoły w Kleszczowie. Również nasza uczennica Zuzanna Stanisławska znalazła się w ścisłym finale.

To była kolejna edycja konkursu organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizowana w siedzibie naszej szkoły.

Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

     

W dniu 6 listopada został rozstrzygnięty Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, zorganizowany dla uczniów klas 1 - 3 szkoły branżowej. Nagrody dla zwycięzców ufundował Hufiec Pracy w Bełchatowie, który był jednocześnie współorganizatorem konkursu.

Dziękujemy Panu Witoldowi Skupińskiemu za przygotowanie uczniów i gratulujemy zwycięzcom:

I miejsce - Klaudia Rózik, 1fk

II miejsce - Angelika Grzelak, 2fk

III miejsce - Paulina Wojtasik, 3fk

Dzień w Ekonomiku

AKCJA ŚWIĄTECZNA!

Zostań wolontariuszem

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w akcji „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA”

 Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w akcji świątecznej „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA”  w dniach  1, 2 i 8 grudnia 2018r., polegającej na zbiórce artykułów spożywczych  w sklepach na terenie naszego miasta. Całość zebranych darowizn zostanie przekazana na paczki świąteczne dla najuboższych mieszkańców naszego rejonu.

Informacje i zapisy w bibliotece szkolnej.

Nasze uczennice wśród nagrodzonych przez Panią Prezydent

 

Siostry Aniela i Ida Lis otrzymały nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku. Uroczystość odbyła się 26 października w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury w ramach inauguracji Roku Kulturalno- Sportowego 2018/2019. Nagrody wręczał wiceprezydent Łukasz Politański. Nasze uczennice znalazły się w gronie 56 najlepszych zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportu.

            Ida jest utytułowaną Mistrzynią. Aniela w obecnym  roku szkolnym rozpoczęła  naukę w klasie 1 ar. Podobnie jak starsza siostra trenuje trójbój siłowy i ma na swoim koncie pierwsze sukcesy, między innymi  mistrzostwo Polski w kat. do 43 kg do lat 16.

Obu siostrom serdecznie gratulujemy i  życzymy wielu dalszych sukcesów!