Pomaganie przez eko-zbieranie

 

Trwają przygotowania do kolejnej zbiórki surowców wtórnych na rzecz sercańskich misji w Czadzie! W piątek 10 lutego  w godzinach 9:00 – 18:00 oraz w sobotę 11 lutego w godzinach 9:00 – 12:30 na parkingu przed kościołem Parafii NMP Matki Kościoła i Świętej Barbary w Bełchatowie (osiedle Dolnośląskie) będzie prowadzona kolejna zbiórka makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, telefonów komórkowych i elektrośmieci (nowość!!!), ze skupu których całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie.
Nasza szkoła już dwukrotnie  wsparła tą akcję ( w październiku i grudniu 2016 r.).

Podczas  grudniowej zbiórki  udało się zebrać ponad 10 ton makulatury, prawie 2 tony elektrośmieci, 370 kg baterii, 200 telefonów komórkowych, 77 kg puszek aluminiowych, 277 kg nakrętek plastikowych i 38 kg płyt CD. Sprzedaż ww. surowców zaowocowała wpłatą na konto Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów w wysokości 5091 zł i 70 groszy.

Drodzy uczniowie i pracownicy szkoły, surowce wtórne można zawozić bezpośrednio na miejsce zbiórki lub przekazywać J. Pędziwiatr, B. Szymczyk lub M. Zielińskiej.