Poznaj sportowe osiągnięcia Idy Lis – uczennicy klasy 1 g

 

Ida Lis jest zawodniczką Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Trenuje trójbój siłowy. Jest to dyscyplina sprawdzająca siłę mięśni całego ciała. Składa się  z trzech bojów: przysiadu ze sztangą na barkach, wyciskania sztangi z klatki piersiowej leżąc na ławeczce oraz martwego ciągu. Do największych sukcesów Idy należą: trzecie miejsce w Pucharze Polski,  pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski do lat  16 oraz piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów.

    Jej ostatni wielki sukces odniesiony na zorganizowanych w grudniu ubiegłego roku Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Spale to zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Juniorek (kategoria do 18 lat) i Mistrzyni Polski Seniorek. Łączny ciężar podniesiony przez Idę to – uwaga! 383 kg (155 kg w przysiadzie, 75 kg w wyciskaniu leżąc i aż 153 kg w martwym ciągu). Były to jednocześnie jej rekordy życiowe, natomiast  w  martwym ciągu Ida pobiła rekord Polski  o pół kilograma.
    Trenuje trzy razy w tygodniu, jednocześnie jest dobrą uczennicą. Łączenie intensywnych treningów z nauką wymaga wiele poświęcenia i umiejętnej organizacji czasu, więc tym większe wyrazy uznania. Ida jest najbardziej utytułowanym sportowcem w historii naszej szkoły! Jest bardzo skromną osobą, ale my bądźmy z niej dumni.
Życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów!