Fonoholizm

W dniu 28.11.2017r. w siedzibie naszej szkoły odbyła się debata na temat” Fonoholizmu” w ramach projektu: Nowe zagrożenie – nowe wyzwania zorganizowana wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP. Debata skierowana była do uczniów klas I. Nasi prelegenci to: doc. dr Sylwester Bębas  z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Pani Alicja Defratyka z Agencji Informacyjnej Newseria w Warszawie oraz pani Agnieszka Jędrzejewska- Florczyk psycholog, debatę prowadziła Pani Karolina Kaszewska.

Telefon komórkowy stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Spełnia więcej funkcji niż tylko aparat do rozmów telefonicznych i wysyłania SMS-ów. Komórek używa się także do słuchania muzyki, radia, grania w gry, robienia i wymieniania się zdjęciami i filmami video oraz surfowania po sieci. Na początek w ramach małego eksperymentu prowadząca debatę poprosiła młodzież o schowanie telefonów komórkowych do plecaków i nie sięganie po nie, aż do momentu zakończenia spotkania czyli przez przeszło 90 min.

Galeria zdjęć.