Uczeń bezpieczny w sieci

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w cyberprzestrzeni szkoła przystępuje do konkursu „Uczeń bezpieczny w sieci”. Przyłącz się do działań i razem z nami bądź bezpieczny w sieci!!!! Zadania konkursu: „Uczeń bezpieczny w sieci”:

1. Prywatność i bezpieczeństwo – czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? – przygotowanie tablicy z wykazem właściwych zachowań w sieci.

2. Mobilne środowisko edukacyjne w mojej szkole – czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu.

3. Przeprowadzenie pogadanki na temat „Nie jestem anonimowy w sieci”.

4. Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych – pogadanka na temat zagrożeń związanych z zamieszczaniem i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci.

5. Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? – zorganizowanie spotkania z Policją/psychologiem na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami.

6. „Jak spędzam wolny czas w sieci?” – prace pisemne/ plastyczne i zdjęcia uczniów.

7. Przygotowanie plakatu pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”.

8. Udziału w kursie „Uczeń bezpieczny w sieci.

Zespół Wychowawczy