Rozstrzygnięcie Konkursu „I Ty możesz zostać Masterchefem!” w ramach IX OTK w Bełchatowie

W dniu 20 października 2017 w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery OHP

w Bełchatowie odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji konkursu kulinarnego

„I Ty możesz zostać Masterchefem!” w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Organizatorami konkursu były: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP

wraz z jednostkami OHP w Bełchatowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4

w Bełchatowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełchatowie. Honorowy patronat nad konkursem

objęła Pani Mariola Czechowska Prezydent Miasta Bełchatowa.

Spotkanie otworzył doradca zawodowy MCK Bełchatów, który powitał wszystkich zebranych, przypomniał regulamin konkursu i podziękował uczestnikom, którzy wzięli w nim udział. Następnie p. Irmina Wojciechowska – dyrektor ZSP nr 4 w Bełchatowie ogłosiła wyniki konkursu, a nagrody wręczyła p. Małgorzata Świątek ze Szkolnego Centrum Informacji Zawodowej przy ZSP nr 4 w Bełchatowie.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rasach w składzie Blanka Górna i Martyna Grodzka, II miejsce przypadło uczennicom Martynie Załęcznej i Marii Florczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Na III miejscu uplasowały się Daria Gajda
i Kinga Karasińska z Gimnazjum w Kleszczowie. Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Bełchatowie, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Bełchatowie i Szkolne Centrum Informacji Zawodowej przy ZSP nr 4
w Bełchatowie.

Warto przypomnieć, że konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów z powiatu bełchatowskiego, a zadaniem uczestników było stworzenie w dwuosobowych zespołach, według własnego pomysłu, przepisu na danie zawierające jesienne składniki.

Podstawową ideą konkursu było popularyzowanie kształcenia zawodowego szkół powiatu bełchatowskiego, która wpisuje się w ogólnopolski program popularyzacji kształcenia zawodowego oraz postaw przedsiębiorczych. Ponadto celem konkursu była aktywizacja młodzieży, rozwijanie ich kreatywności, uzdolnień, zainteresowań i pasji w aspekcie przyszłej aktywności zawodowej.

Na zakończenie spotkania dyrektor ZSP nr 4 zachęcała przyszłych absolwentów szkół gimnazjalnych do wyboru szkoły zawodowej jako dalszej ścieżki edukacyjnej.

Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom gratulują wygranej i życzą powodzenia w odnoszeniu sukcesów w dalszej drodze edukacyjno-zawodowej.