Spotkanie z przedstawicielem firmy TPI

W dniu 26 kwietna 2017 roku  odbył się wykład połączony z prezentacją nowoczesnego sprzętu pomiarowego wykorzystywanego w geodezji.
Uczniowie uczący się w zawodzie technik geodeta, dzięki przedstawicielowi firmy TPI – dystrybutora sprzętu pomiarowego marki TOPCON, mogli zapoznać się ze sposobem działania zmotoryzowanych tachimetrów elektronicznych oraz odbiorników satelitarnych GNSS.

Podczas spotkania przedstawiono sposób działania ręcznych oraz stacjonarnych skanerów laserowych 3D -  wykorzystywanych do tworzenia trójwymiarowego modelu terenu na podstawie wykonanych zdjęć.
Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak drony (bezzałogowe statki latające),  wyposażone w odbiornik satelitarny oraz kamerę, usprawniają pracę geodetów.
Nowoczesne, zaawansowane technologie pomiarowe i obliczeniowe wykorzystywane w geodezji pozwalają na tworzenie mapy danego obszaru, w czasie rzeczywistym bezpośrednio w terenie.
O tym wszystkim mogli się przekonać przyszli technicy geodeci z naszej szkoły.