Dzień Przedsiębiorczości

„Dzień przedsiębiorczości” to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany za pośrednictwem Internetu. Jego ideą jest stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.
Poprzez udział w programie młodzież ma możliwość pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Może także doświadczyć związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, a także zapoznać się z organizacją danej instytucji, czy firmy.

26 kwietnia 2017 roku pracownicy MCK Bełchatów gościli w siedzibie naszej szkoly:  proponując młodzieży nietypowe warsztaty wspierając tym samym szkołę w kształtowaniu przedsiębiorczych postaw uczniów. Przeprowadzili symulacyjną grę ekonomiczną „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczniowie wcielali się w rolę historycznych przedsiębiorców: tkaczy, piekarzy i kowali, którzy produkują, handlują z innymi graczami na jarmarkach i gromadzą towary niezbędne do realizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy.
Młodzież uczestniczyła również w pracy „ Salonu fryzjerskiego Basia”. Uczennice zapoznały się ze specyfiką zawodu fryzjera, poznały tajniki stylizacji w sztuce fryzjerskiej.
Dzięki udziałowi w „Dniu Przedsiębiorczości” młodzi ludzie mieli okazję zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy na danych stanowiskach pracy.