Wycieczka przedmiotowa - "Łódź hotelarsko - kinowa"

22.03.2017 roku odbyła się wycieczka przedmiotowa do Łodzi - "Łódź hotelarko-kinowa".
Uczestnikami wyjazdu była młodzież z klasy I, II, III oraz IV Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie:
- Hotelu Ambasador Centrum ****,
- Hotelu Focus Łódź ***,
- Hotelu DOUBLETREE BY HILTON Łódź ****,
- Muzeum Kinematografii.
Uczniowie klas o profilu technik hotelarstwa obejrzeli wyposażenie wyżej wymienionych obiektów, urządzenie jednostek mieszkalnych oraz węzłów higieniczno-sanitarnych. Zapoznali się z procedurami przyjęcia gości do hotelu, obsługi podczas ich pobytu . Zapoznali się również z ofertą usług dodatkowych świadczonych przez wymienione hotele.Mieli również możliwość zadawania pytań odnośnie nurtujących ich zagadnień.
Końcowym punktem wyjazdu było zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Kinematografii, gdzie uczniowie zapoznali się z archiwalną aparaturą filmową, dokumentami życia filmowego,materialnymi obiektami związanymi z tworzeniem i funkcjonowaniem sztuki filmu fabularnego, dokumentalnego, oświatowego, animowanego, awangardowego, video i telewizji, programów filmowych, plakatów, scenografii, fotosów i pamiątek związanych z ludźmi kina.